Prodej e-shopu Bellas.cz

Prodej
618x

Prodej e-shopu Bellas.cz

Prodej e-shopu Bellas.cz, Liberecký kraj

Popis podniku:

E-shop Bellas.cz byl založen před 10-ti lety pod názvem Fashion-eshop.cz a je od začátku zaměřen na prodej oblečení. Od začátku se dbá na výběr a dodavatele, kteří nabízejí nevšední kousky, které nenabízí každý druhý obchod s oblečením. Od roku 2017 je na platformě Shoptet.

Velké plus je, když se tyto krásné a nevšední kousky nafotí na vlastních modelkách a zisky jsou zaručeny.


MARKETING

Velkou výhodou e-shopu je, že od začátku generoval vysoké zisky pouze organicky nebo za pomoci spoluprací s influencerkami. Nikdy se nesáhlo k PPC kampaním, registraci na Glami, atd. Reklamní účty byly založeny až v tomto měsíci a to pouze v Business Manageru, aby nebyl problém pro nového majitele se správcovstvím v BM a celkově s nastavováním. V tomto je velká rezerva, co se týká zisků, pro nového majitele, nebo někoho, kdo online marketingu více rozumí.

Další výhodou je přes 3200 registrovaných zákazníků v e-shopu. S tím se také nikdy nepracovalo, např. formou e-mailingu, odesílání newsletterů atd.


DODAVATELÉ

Dodavatelé jsou převážně z Polska z NC Ptak. Je možné si tam osobně jezdit, nebo si nechat zboží posílat. Komunikace je buď přes jejich velkoobchodní e-shopy, e-maily nebo Whatsapp. Někteří dodavatelé mají zboží už nafocené na vlastních modelkách a není potřeba přefocovat, někteří nemají. Vždy jsou výhodou vlastní fotky, které zvedají obrat :)


ČASOVÁ NÁROČNOST A SKLADOVÉ ZÁSOBY

E-shop si obstarávám sama. Samotný provoz e-shopu (balení zásilek, odesílání,..) mi zabere denně cca 3 hodiny. Skladové zásoby v hodnotě cca 100 tisíc mám teď doma (cca 6 velkých krabic 50x50 cm), nemám pronajaté žádné skladové prostory. Další cca 4 hodiny v týdnu mi zabere focení, správa FB a IG.


PLATBY A DOPRAVA

Na e-shop je napojená platební brána Shoptetpay a nyní funguje jako jediný přepravce Zásilkovna, jelikož je to pro mě nejjednodušší.

Vratky také fungují přes Zásilkovnu.


SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Bellas má na FB 45 tisíc sledujících, nasbíraných organicky v průběhu 10ti let. Má opravdu svoje věrné a stálé zákaznice, které čekají na novinky a rády kupují. Na IG je přes 23 tisíc sledujících a reels mají hezké dosahy. Do IG se vyplatí vložit více času a energie, ve formě zajímavých fotek oblečení a komunikace se sledujícími.


NĚJAKÁ ČÍSLA

Náklady posledních 5 let byly pouze faktury za Shoptet (cca 2000/měsíc), zboží a obalové materiály. Zde jsou obraty za poslední roky:

2018 - 9.878 000,-

2019 - 5. 983 000,-

2020 - 4. 988 000,-

2021 - 6. 233 000,-

2022 - 4. 268 000,-

2023 - 1.687 000,-


Všechna čísla jsou dohledatelná a doložitelná v administraci e-shopu a jsou zaokrouhlená na celé číslo.

Vratky jsou cca 15% z celkového obratu.

Marže na zboží je 30-40%, podle druhu oblečení.

Nyní je obrat cca 60. 000,- měsíčně, jelikož už se ze zdravotních důvodů a přechodu na jinou činnost, nedokážu věnovat e-shopu tolik, jako na začátku.


CO JE SOUČÁSTÍ PRODEJE

Součástí prodeje JSOU skladové zásoby, které bych ale chtěla, aby byly co nejmenší při prodeji, kvůli náročnosti s přeposláním nebo přepravou.

Dále je součástí:

 • doména
 • zaučení s e-shopem
 • kontakt na dodavatele
 • reklamní účty BM a přístupy ke všem účtům
 • obalový materiál
 • sociální sítě


DŮVOD PRODEJE

Zdravotní důvody a přechod na jinou činnost.





Prodejní cena
350.000,00 Kč
 • Kategorie:E-shopy
 • Typ: Prodej
 • Důvod prodeje: Zdravotní důvody
 • Aktivita: V provozu
 • Rok založení: 2015